Užívání éterických olejů vnitřně.

1508210-934779206542563-363281833923891677-n.jpg

Velmi citlivé téma. Než začnu psát, tak musím upozornit, že v České republice je vnitřní užívání éterických olejů zakázáno. Je to v pořádku, protože vnitřní užívání éterických olejů patří do rukou vystudovaného Aromaterapeuta s praxí a zkušenostmi. Např. ve Francii vnitřně éterické oleje užívají, ale tam je mohou indikovat pouze lékaři. Takže ano, zákaz je víceméně na místě. Je to i z toho důvodu, že 1 kapka éterického oleje je 10 - 50 kg rostliny a tolik vypít na posezení nezvládne ani profesionální ožrala. smajl.jpgTaké díky této opravdu obrovské koncentraci ( proč i s fotkami klikněte zde ) je potřeba VŽDY používat nějaký tzv. nosič. To znamená buď v medu, nebo rostlinném oleji, nebo smetaně. Případně můžete použít želatinové tobolky od pana Hádka. Kápnete 1 kapku silice do tobolky a zapijete vodou. Je to bezpečnější, než kapat do vody nebo rovnou do pusy. Upozorňuji, že užívání éterických olejů je na vaše vlastní riziko.

tobolky.jpg

 

 

Ne každý éterický olej lze užívat vnitřně!!!!!!!! Pokud tak budete činit, je to na vaši vlastní zodpovědnost!! Závisí to totiž na tom, jestli není toxický a samozřejmě NA KVALITĚ ÉTERICKÉHO OLEJE!!!!!!! Takže já používám URČITÉ A VHODNÉ K VNITŘNÍMU UŽITÍ  éterické oleje firmy:

 www.yasminka.cz

www.nobilis.cz 

www.karelhadek.eu

 

Varování: Oregano éterický olej - vyžírač, požírač. 

 

Na fotce je díra v polysterenu. Na tom máme položen džbán, do kterého při destilaci kape hydrolát (květová voda) a oddělujeme éterický olej. Ta modrá barva je z řebříčku. Ta díra je z oregana. Už jsme destilovali spoustu bylinek, ale jediná takto vyžírající reakce je POUZE z oregana.

 

Tento éterický olje je velmi silný. NEPODÁVÁME ho vnitřně, dbáme na správné ředění a NESMÍ ho děti a těhotné. Pomáhá proti všem infekcím, zánětům, je výborný na kašel, bolest. ALE NEUŽÍVÁME HO VNITŘNĚ!!! 

Je mi vždy dost blbě, když vidím na netu doporučení vnitřního užití třeba ROK!! V KUSE!!!! 

 

Pokud pár kapek hydrolátu s éterickým olejem dokáže vyžrat díru do polystyrenu, dokáži si představit, co dělá se sliznicemi v těle. Co játra, ledviny? KATASTROFA. 

 

A tak zpovzdálí sleduji ty, co ho berou vnitřně v kuse.... a čekám. 

 

 

oregano-pozirac-vyzirac.jpg

Vsevjednom.cz