Metoda EFT. 

Metodu EFT používám od roku 2009 a spolupracuji i s gynekologickým centrem Šárka.

klikněte zde.

Asociace českých aromaterapeutů mi publikovala článek o EFT. 

Je to jednoduchý návod, který vám v začátcích může velmi pomoci.

Klikněte zde. 

andelska-rovnovaha.jpg

 

Život je o rovnováze. O dualitě. Pokud potlačím jednu stranu, projeví se to na straně druhé.

Pokud dosáhnu rovnováhy, můj život bude o pohodě.

Proto je velmi důležité uvědomit si, říci si aspoň sám pro sebe, co mě bolí, čeho se bojím, co mě rozčiluje a projevit své pocity.

Mnoho lidí si myslí, že jen smích a radost je nádhera. Je. Ale i smutek, bolest je krásné cítit....protože jinak je to NUDA.

A pokud umí človíček zacházet i s tím ,negativním, dokáže si pak užít, prožít VŠE. A to je ŽIVOT.

Kurzy EFT klikněte zde.

11144415-935366706483813-8909621108912156498-n.jpg

 

 

sha78c7dz8ngasrxc3zml2hwzdoxknj61gbkxmoflhkhyrq-ndow03jhtgt-7cd3u3nmg6u.jpgV praxi se mi ukázalo, že je ve spojení s EFT dobré pročistit meridiány meridiánovou masáží. Klikněte zde. 

 

 

 

Gary Craig,

jeden z prvních,

kteří aplikovali ťukání, a zakladatel speciální metody ťukání o ní píše:

Poťukávání na energetický systém, zatímco jste při tom naladěni na nějaký emoční problém, představuje mimořádně léčivou techniku, která zasluhuje Nobelovu cenu. Její dopad na vědní obory zabývající se léčením bude nutně obrovský. A je přitom jasné, že se nacházíme teprve v přízemí výškové budovy. Naštěstí existuje mnoho lidí, kteří s touto myšlenkou experimentují, a již se došlo k některým fascinujícím objevům. Postupem času poznáme mnohem více a vyměníme staré pojmy za nové teorie.

  • Gary Craig, jeden z prvních, kteří aplikovali ťukání, a zakladatel speciální metody ťukání

 

Zapamatujte si:

12523189-1077562855611524-2101395819901284869-n.jpgLéčení ťukáním vám umožňuje oddělit bolestnou emoci od konkrétní myšlenky.

Budete schopni myslet na minulé nebo nadcházející události bez negativních pocitů. Je to terapie, která není založena na dlouhých hovorech. 12523189-1077562855611524-2101395819901284869-n.jpg

Jak u mě probíhá sezení EFT? 

smajl.jpgPrvní sezení se samozřejmě spolu seznamujeme. Nevrhám se hned na vás s tím, že vám pomůžu, ale pomaličku se  s vámi seznamuji a dávám vám čas se rozkoukat a metodu pochopit. Teprve když vám já, jako osobnost sednu, tak teprve tehdy jdeme přímo na věc. smajl.jpg

Můj názor a zkušenost:

Metoda EFT mě zaujala nejdříve soukromě, tak jako ostatně všechno v mém životě. A je úžasná a velmi účinná, i když může ze začátku připadat trošku úsměvně. Zkusila jsem ji nejdříve na mě samotné a pak se zaujetím na druhých.

 

Zvláště mi pomohla ve chvílích, kdy jsem si vzala do pěstounské péče tenkrát 9 letou spolužačku mé dcery. Pomohla mě, jí i mé dceři vzniklou situaci nádherně zvládat. S pomocí konstituční homeopatie, trpělivosti a lásky se ze zoufalého človíčka, označeného jako dyslektik, dysgrafik a s plánovaným propadnutím, díky absenci docházky a znalostí učiva, stal človíček, který měl během 4 měsíců vyznamenání. 

Samozřejmě, že chvil, kdy mi tato metoda pomohla se za ty roky už nedají ani spočítat. Zkušenosti, které mě za ty roky posunuli k pomoci druhým, se ani nedají spočítat. Je jich tolik!!!!! Už jsem provázela při potratech, touze po dítěti, rozvodu, úmrtí, znásilnění, nemoci a dalších a dalších životních příbězích....které nás potkávají.... Je to pro mě úžasná metoda.

 

Moudrá slova:

Když jste Medvědi velmi malého rozumu a Přemýšlíte o Věcech, zjistíte někdy, že Věc, která se vám uvnitř zdála Věcovitá, je docela jiná, když vyjde najevo a dívají se na ni jiní lidé.

  • A.A.Milne, Medvídek Pú

 

Mysl člověka vztažená k nové myšlence se již nikdy nevrátí ke svému původnímu rozměru.12523189-1077562855611524-2101395819901284869-n.jpg

  • Oliver Wendell Holmes

 

Věřte mi, že všechno se dá zvládnout, všechny bolesti, všechny trápení světa..... 

 

Má nejoblíbenější myšlenka je:

NEŽÁDÁM O LEHČÍ BŘÍMĚ, ALE O SILNĚJŠÍ SRDCE.

 

Základní informace o metodě EFT.

Převzato od mé učitelky Sindy Katayamy:

EFT je meridiánová terapie řadící se mezi ve světě velmi uznávané techniky energetické psychologie.

Je to v podstatě psychologická forma akupresury, založená na objevu: příčinou všech negativních emocí je porucha v našem tělesném energetické systému. Výhody této metody spočívají v tom, že je:

  • obvykle rychlá
  • má dlouhotrvající výsledky
  • je nebolestivá
  • nepoužívá žádné pomůcky ani léky
  • můžete se ji snadno naučit a používat

Nedávné studie energetické psychologie ( EFT ) ukázaly až 90 % úspěšnost této metody ve srovnání s ostatními metodami a technikami.

Je založena na nových objevech týkajících se jemnohmotných energií v lidském těle.

Osvědčila se v tisících klinických případech.

Dá se použít nejen na jakýkoli emoční, psychický i fyzický problém, ale také na zlepšení výkonnosti, finanční problémy, vztahy, nadváhu, neplodnost atd.

Často pomohla i tam, kde všechny ostatní metody selhaly.

Metodu vytvořil Stadfordský inženýr Gary Craig. Sem do České republiky ji přivezla Z. Katayama – Sindy, která tuto metodu studovala v Americe, Japonsku a Austrálii. U nás v České republice je její zakladatelkou. Více na jejích stránkách.

http://www.ef­t.cz/

Self academy jsem začala studovat po ukončení výcviku EFT. Vzhledem k tomu, že mě Sindy velmi nadchla informacemi, vysvětleními a metodami, pokračuji dále ve svém vzdělávání u ní. Cítím, že mě to zdokonaluje, pomáhá a dává tomu, co mám zažité v sobě slova, kterými pak umím lépe vysvětlit druhým jejich dotazy a dát informace, které dělají v pravou chvíli zázraky. Také se její metody skvěle doplňují s mými jinými milovanými metodami, které mi tak pomohly. 

Vsevjednom.cz