Bachova esence Chicory - Čekanka. 

 

Miluji ji.

Používám ji nejen v Bachových esencích pod názvem Chicory, ale také třeba jako namletý čekankový kořen místo kafíčka. 

Čekankové květy jsou překrásné, kořeny hluboké....hooodně hluboké. Díky tomu je vhodná pro ty, kteří jsou narození ve Štíru. Já mám ascendent ve Štíru. smajl.jpg

Když Čekanku utrhnete, brzy vám zvadne. Je lepší se jí kochat a nechat být.

Rostlinka je vynikající na vyplavování jedů z jater. Působí doslova jako protijed. Dodává energii, naději. Proti ji zbožňují hlavně staří lidé. Dříve patřila mezi nápoj chudých lidí.

Roste podél cest a všude, kde je rušno. Vzhledem k tomu se v Bachových esencích podává ve chvílích, kdy človíček potřebuje zklidnit a hlouběji se podívat na své vlastní potřeby. Tato esence se dává lidem, kteří vyžadují stále pozornost. Nabízí se například v situaci malých dětí, kterým se narodíl nový sourozenec.

Přeléčuje pocity vlastnictví. Popřemýšlejte nad touto esencí například při rozchodu a partnerem.

Pokud se vám jeví nějaký člověk navenek jako laskavý, milující, ale vevnitř cítíte, že vyžadují ,,něco za něco", dejte Chicory.

Ve starém Egyptě se věřilo, že tato kouzelná bylinka přináší úspěch a krásu. Ovšem pouze, když je utržena na sv. Petra. Bachovu esenci Chicory používám ráda.smajl.jpg

A co se týče 100% namletého kořene z Čekanky, prodávají ji ve zdravých výživách v modré krabičce s názvem KARO. Líbí se mi, že výrobce zachoval modrou bavu - i když tmavší, než má samotná rostlinka. Na našich kurzech vám ji rádi uvaříme..

 

bach-cekanka.jpg

Vsevjednom.cz