Olej z Černuchy seté a kmínu kořenného. 

12032366-1046567055405107-1860427433-n.jpg

Máme rostlinné oleje z dvou druhů kmínu. Kmín kořenný - Carum carvi a Černucha setá - Nigela sativa tzv. římský kmín. Tyto rostlinné oleje jsem si pletla. Myslela jsem si, že se jedná o to stejné. Kmín jako kmín, že. OMYL!! Rozdíl velký. 

Když lisujeme s manželem olej z kmínu - je to spíše éterický olej. ( Píši nyní o vlastní zkušenosti, ne kupovaných, již hotových výrobcích z obchodu. )

Když lisujeme olej z Černuchy seté - je to rostlinný olej. 

 

Oba jsou úžasné. 

 

Ten z kmínu, co si lisujeme, obsahuje ohromné množství éterického oleje. V české republice se nevyrábí - nedestilují éterické oleje z důvodu malého množství rostlin rostoucích volně v přírodě. Jediný éterický olej který lze vyrobit v české republice je kmín. A musím říci, že když kmín s manželem destilujeme, tak je to opravdu éterický olej než rostlinný. Opravdu velmi silný a jsme schopní si ho do pusinky spíše kapkovat, než po lžičkách užívat. smajl.jpg

 

Oproti tomu námi lisovaný rostlinný olej z Černuchy seté mám pocit, že můžu pít po doušcích. 

 

Carum carvi i Nigela sativa jsou oba doporučovány jak pro dospělé, tak pro děti. Zvláště pak na ekzémy, astma, senné rýmy, alergie. Na akné je také výborný. Účinek téměř okamžitý. Okamžitý znamená, že večer se jím natřete a ráno je kůže zhojenější. Také na ekzém - úleva okamžitá při svědění. 

12250579-1006464972734038-881556957-o.jpg

Vnitřní užití - vynikající u nachlazení!!!!!!! Úplně cítíme, jak nám pěkně hladí vnitřek. My si s kmínu kapkujeme přímo do pusy a z Černuchy dáme ráno lžíci. Polévkovou. smajl.jpg

Pokud víte, že na jaro vás čekají ataky alergie, doporučuje se minimálně 3 měsíce před předpokládaným těžkým obdobím užívat 2 krát denně lžíci tohoto oleje. 

 

Kmín

Carum carvi - už v názvu je karma. Pomáhá řešit těžký úděl člověka. Udržuje věrnost a odhání čarodějnice. Je výborný na odčervení nejen pro lidi ( dávám ho našemu Ťapíkovi ), výborný na bříško nejen pro dospělé, ale i pro miminka. Neutralizuje jedy v těle. 

 

Černucha setá

O Černušíkovi mám pocit, že odhání samotného čerta. Výborný prý při rakovině tlustého střeva, jeho užívání prý zmírňuje počet epileptických záchvatů, proti stafylokokovi, na diabetes II stupně atakdále. Říká se o ní, že je to lék na vše, kromě smrti. 

 

Čaj ze semen buď kmínu, nebo černuchy seté. Podle toho, co máte doma. 

1 polévkovou lžíci podrcených semen zalijeme půl litrem horké vody, zakryjeme a necháme luhovat 15 min. Nálev přecedíme a můžeme po doušcích pít anebo si ho přidat do pleťové vody, krému. 

 

Vsevjednom.cz