Miluju život. mrkajici-smajlik.jpg

 

Zde přidávám různé články a zamyšlení. Spoustu mých klientů je bez facebooku, kam přidávám své pocity a sděluji co je nového. A i přesto, že těch informací na mém webu je poskrovnu, i to málo prý dokázalo povzbudit a dodat radost. Když jsem se to dozvěděla poprvé, potěšilo mě to, ale nepřidávala jsem tomu žádný význam. Nicméně lidí začalo přibývat. Proto jsem se rozhodla, že se budu mým stránkám věnovat více. 

Ten mrkající oranžovo žlutý smajlík mi připomíná pomerančový éterický olej ve slunečnicovém rostlinném oleji. A už jen tato samotná kombinace, zvláště pokud nám voní, je velká síla na povzbuzení a radost. A velice vhodná k masážím břícha, jak u dětí, tak u dospělých. Samozřejmě, že po ní nebudeme prdět barevné třpytky, které jsou lehce cítit pomerančem, ale můžeme lehčeji a spokojeněji vylučovat. A to nejen hovínko, ale i různé těžké pocity, jako např. závist, vztek, zlost... A jakmile je vyloučíme, nastane pochopení, radost a klid. Upozorňuji, že pokud máme obrovské bolesti bříška, je zapotřebí navštívit lékaře. 

Věřím, že slova psaná na této stránce vám pomůžou najít sílu postavit se životu a učinit si ho oranžovo pomerančovo smajlíkově. A že se v té nepohodě dokážete zvednout a tančit v dešti. 

stesti.jpg

 

Odpuštění a utrpení.

Víte, někdy prostě musí přijít utrpení. Milujeme, ztrácíme, trpíme... A díky našemu utrpení, když si ho zpracujeme, díky těm bolístkám, které nás životem potkají, se stáváme tolerantnějšími.

Upozorňuji, že pouze za předpokladu, že si je zpracujeme. Pokud ne, stáváme se mrzutými, negativními, ustrašenými, bezmocnými. Když si je zpracujeme, můžeme i pomoci druhým. Stáváme se více chápavějšími, klidnějšími, trpělivějšími a dokážeme více lidem porozumět. Zjistíme, že nic není černé nebo bílé, ale že to má všechny možné barvy. A že ty bolesti a utrpení z událostí sice nedokážeme ovlivnit a že čas se vrátit nedá. A nedají se vrátit zpět ani ty naše chyby, kterým bysme se dnes vyhnuli. Dá se ale odpustit. Odpuštění je o tom, že si události pustíme od těla. ŽE VEVNITŘ SEBE VÍME, ŽE STAČÍ PROSTĚ JEN BÝT A POKUD MOŽNO BÝT V RADOSTI. 

Jak říkal Seneca: ,, Kdo ví, kolik bolesti je skryto za ctností a kolik strachu za špatností? Nikdo neví a jen Bůh zná myšlenky člověka, radosti, hořkosti, agónii, nespravedlivosti na něm spáchané i nespravedlnosti, které sám spáchá." 

Každý máme toho tolik co nabídnout a tolik co dát!!! Jen to v sobě najít. 

 

aaaa-logo.jpg

Krátký film, jak se milující otec snaží spojit se svou dcerou. Moc se mi líbí. Takto si představuji, že se vesmír snaží se mnou spojit, když začnu mít strach, že něco.... 

zpět na Úvod

Neexistuje žádná nutnost vědět kam jdeš. Neexistuje žádná nutnost vědět proč jdeš. Všechno, co je nutno vědět, je, že jdeš radostně,protože když jdeš radostně, nemůžeš jít špatně.

Osho.

 

CO SI MYSLÍTE, TO VYTVÁŘÍTE. CO VYTVÁŘÍTE, TÍM SE STÁVÁTE. ČÍM SE STÁVÁTE, TO VYJADŘUJETE. CO VYJADŘUJETE, TO PROŽÍVÁTE. CO PROŽÍVÁTE, TÍM JSTE. ČÍM JSTE, TO SI MYSLÍTE. KRUH JE UZAVŘEN.

 

23.8. jsem měla narozeniny a hned ráno, sotva jsem vstala, při kávičce ( neskafé) se šlehačkou ( mnou našlehanésmajlik.jpg ), jsem dostala dárek od mých průvodců.

 

2012-08-23-036.jpg

Povzbuzení

Denně si vyslechnu různé příběhy lidiček… o smutku, bolesti, beznaději, utrpení, žárlivosti… A protože stále něco čtu, velmi se mi zalíbily tyto slova. Třeba vám, kteří se právě teď v něčem plácáte, cítíte se v nepohodě, třeba zrovna Tobě tyto slova pomůžou…Jak řekl filosof Epikteta: NÁS NEZNEPOKOJUJE TO, CO SE NÁM DĚJE, ALE MYŠLENKY O TOM, CO SE DĚJE.

V tento čas odcházíš tam, kde nenávist není, Tvá duše ztrýzněná se v nevinnou zas mění, již ví, jak se má v sobě utěšit, v sobě se skrýti, v sobě nalézt klid, za sebou zanechat i živlů běsnění, i lidský zármutek… Duši již nezraní.

(William Butler Yets ) Nádhera, že…reiky.jpg

Myšlenky

Když přijde bouře, ukáže se, kdo je kdo. (Já k tomu dodávám, že je to fajn. Z hlediska homeopatických konstitučních léků miluju hledání, kdo je kdo.smíích )

 

Za to, jak se cítíme, můžeme do značné míry sami.

 

Nemůžeme zabránit ptákům, aby létali nad našimi hlavami. Můžeme jim zabránit v tom, aby si udělali na naší hlavě hnízdo. ( překrásný názor Martina Luthera hodící se k odpouštění )

 

Jednáme – li s člověkem tak, jak se nám jeví, děláme ho horším, než je. Jednáme – li však s ním tak, jako by již byl takovým, jakým by býti mohl, ba i býti má, pomáháme mu, aby byl tím, kým by býti měl. (tohle prohlásil prý Goethe, ovšem přemýšlím – li nad tímto citátem, nebo co to je, tak jakým by býti mohl podle koho?? A jakým má býti, a kým má býti?? Vím, že za zlostí a jinými nám se nelíbícími emocemi, jsoučlovíčkova trápení a když já mám trápení, jsou to trápení na druhou. Z toho mi vychází, že když mám problém, tak si ho budu řešit jako první a až pak budu mít sílu naslouchat problémům druhých. Není nad to, být silná jako silnice.) 

 

ODPUŠTĚNÍ JE PŘÍZNAKEM TOHO, ŽE ČLOVĚK PŘESTAL STAVĚT NA TOM, CO BYLO V MINULOSTI, A MÁ PRO CO ŽÍT. ( tak toto je citát od Platóóna a já u toho kývu hlavinkou velmi silně na souhlas. joooooooooooo!!!!!! smíích )

 

To, co dělá lidi šťastnými nebo nešťastnými, nejsou vnější okolnosti, ale náš vztah k nim.

 

Nic není dost velkej cíl,aby jsi se nepokusil,volej k nebi přání a všechno bude k mání..Touha je žít,zůstat a neodejít,touha je padnout a vstát a RÁNY NEVNÍMAT,touha je síla s ní už neklopýtneš TOUHA JE ZÁZRAK!!!

 

V životě je vždycky druhá šance.schody-do-nebe.gif

 

Nikdy nemůžete ztratit nic z toho, co má skutečnou hodnotu.

 

Když chcete něco mimořádného, musíte něco mimořádného udělat.

 

Ať hledáte cokoli, vždy to nalezneteˇ, ať rozdáváte z čehokoli, vždy to bude doplněno.

 

Hlupák, který radí co máme dělat se svou vlastní zahradou se o tu svoji nestará…

 

Nevěříte na něco?? Každý den se snažte půl hodiny uvěřit v nějakou nemožnost…a zjistíte, že uvěříte i na šest nemožností během dne…

 

Soustřeďujte se na malé zázraky každodenního života.. lsk1.jpg

 

Jakákoliv očekávání jsou zhoubou..

 

Odpovědný člověk není ten, kdo si bere na bedra celou tíži světa, je to člověk, který se naučil, jak si poradit s výzvami okamžiku…

 

Lidé se nebojí neznáma, protože každý člověk je schopný dosáhnout všeho co chce a co potřebuje .Bojí se jenom, že ztratí to, co už má…

zpět na Úvod

Vsevjednom.cz