Horečka.

malicka-xenicka.jpg

 

Hořečka MÁ OBROVSKÝ SMYSL!!! Až moderní doba s nástupem antipyretik v nás vypěstovala strach z horečky a pocit, že si na ni musíme něco okamžitě dát. 

Nicméně horečka je obranný mechanismus těla, které na to, aby vyprodukovalo horečku musí vynaložit ohromné množství energie. Horečka v tělíčku je jako když zapálíme ohníček za účelem zlikvidovat bordel, který jsme za určitý čas někde nasbírali. V tomto případě v těle. Je to jako povolání policie, která má zlikvidovat narušitele, kterého jsme do sebe vpustili ve slabé chvilce. 

Většina onkologických pacientů vám řekne, že neměli třeba 10 let horečku. Někteří i 30 let. To je dost špatné. Znamená to totiž, že to mohl náš imunitní systém vzdát. Horečka nad 38 stupňů je prostě super!!! Já i když mělo moje dítě horečku 40, tak jsem horečku nechala být.

Jediný, kdy jsem dala třeba brufen bylo na noc, když bylo moc zle. Ale nikdy neplácám paralen, brufen a další dohromady!!!! Je prostě potřeba řídít se človíčkem a jeho pocity. Někdo má horečku když má 35.5.

 

 

 

Horečka má dvě fáze. První je, že prostě cítíme, že na nás NĚCO leze. Teplotu máme ještě normální, 36.7, ale už začínáme cítit bolest v krku, začínáme být malátní, nevrlí, začne bolet hlava, děti přestávají jíst, někdy zvrací atd. 

V TÉTO CHVÍLI JE VÝBORNÉ NASADIT TKÁŇOVOU SŮL FERUM PHOSPHORICUM na 1. stupeň zánětu

a CO 10 MINUT CUCAT 1 TABLETKU. Je to první pomoc, a ve většině případů se do druhého dne z tohoto

stavu dostanete. Pokud ne, má to i svou psychickou příčinu. A na to jsou fajn třeba i Bachovy esence

uvedeny na konci článku.

Tkáňové soli klikněte zde

 

fer-a-kali-fos.jpg 

 

Nicméně pokud nemáte tkáňovou sůl, horečka se rozjíždí. Zde většinou nastvává nesoulad - hlava a střed těla žhne, ale ruce a nohy jsou studené. Je to nesoulad a V TÉTO CHVÍLI JE TĚLO VELMI CITLIVÉ NA JAKÝKOLIV ZÁSAH ZVENČÍ. V této chvíli, když do toho zasáhneme chemicky, vyvoláme zkrat. V této chvíli je vynikající homeopatický lék aconit. 

 

Můžou nastat i ferbrilní křeče u dětí. Homeo jako první pomoc: Cuprum.

Co jsou febrilní křeče. 

Febrilní křeče je nevyzrálost termoregulačního centra v mozku a tak do 6 let dítěte se to dá dohromady. Když zasáhneme v této chvíli u dospěláka, vrážím sama sobě podáním čehokoliv chemického, kudlu přímo do těla. Je to jako u topení v domě. Snažím se ho roztopit, valím polínka, brikety a ono to začne pomalu od kotle hřát. Ale ještě to teplo nedosahuje do prvního patra. Musím přidávat polínka a být trpělivá. To stejné je i u horečky. Žhne nám střed těla, ale ruce a nohy máme studené. Už jsem i o této fázi někde četla krásné označeni: ozdravná krize. 

V této chvíli můžeme podat homeopatický lék Aconit na tento druh horečky.

Éterické oleje podáváme podle toho, v jaké fázi jsme. Pokud v té první, nastarovací, je dobré použít éterické oleje na podporu pocení:

Bazalka linalol, kajeput, heřmánek, cypřiš, jalovec, rozmarýn, niaouli. 

 

Nejlépe jako mazání na hrudník, nebo jen záda a do aromalampy. Pokud se cítíme, tak i na koupel. Například zde. 

klikněte pro tip na voňavou koupel

 

Pokud dáme v této chvíli antipyretika, nebo zábal na sražení horečky, podrážíme si nohy!!!!!!!!!!!!!!

 

Éterické oleja a homeopatické kuličky při horečce. 

 

Po podání homeo a éterických olejů se může horečka zvýšit. Je to super!! Tady je zvláštní to, že máme 40 stupňů, ale je nám dobře. Tento stav miluju, užívám si ho. Sladce se mi spí, mám pocit, že je mi tááák dobře. smajl.jpg

Pak se rozhoří i ruce a nohy. Jupííík!!! To už nastává druhá fáze horečky. Dokonce i děti třeba chtějí i napít, už se prostě neumírá. A v této chvíli se může dát homeopatický lék Belladona. 

 

Na zchlazení v této druhé fázi horečky ( a třeba i v létě, v tropických vedrech): je vynikající kombinace:

 

Máta kadeřavá (dospělí mohou mátu peprnou), citron a eukalyptus - zde klidně citronovonný. Nemusí to být jen globulus - pro dospělé a radiata - pro malé děti. 

 

Rizika horečky.

Febrilní křeče - neznám nikoho, kdo by na to zemřel. Znám milion lidí, co se jich bojí. Vždy se dítě nadechlo. Febrilní křeče nejsou o výšce teploty, ale o jejím klesání a zastavení. Jsou velmi často po podání antipyretik. Tělo zblbne. Jsou nepříjemné, ale ne nebezpečné. U febrilních křečí je kyslíku v těle dost. Ve chvíli, kdy už se človíček dusí, mozek řekne: HA! Kyslík. A človíček se nadechne. A je pak chvíli mimo.

Jiná situace nastává, pokud u dítěte nastane epileptický záchvat. Tady už to nebezpečné je. Ale těch případů je velmi málo. U epilepsie NASTÁVÁ ZÁSTAVA DECHU A NEJDE NIC DĚLAT jen volat okamžitě záchranku.

 

Ono je dobré, aby člověk volal rychlou u malého dítěte vždy, pokud jako matka cítíte, že něco není v pořádku. Pokud ale jste silná matka.

Když půjdete do nemocnice, lékaři udělají vše, aby jste byli v bezpečí a ten pocit lékaře a nemocnice pomůže. V akutní medicíně jsou lékaři borci a já je ohromně obdivuji. 

 

Další riziko horečky je, když trvá dlouho. Říká se, že každý stupeň horečky zdvojnásobuje metabolismus o dva stupně a to velmi tělíčko vyčerpává. 3 dny zdravé dítě 40 horečku zvládne. Pozor je potřeba dávat u starého človíčka, u nemocných se srdcem a onkologických pacientů. Nakonec, spoustu mých klientů jsou lékaři, zdravotní sestry.... a pomáhají mi pochopit lidské tělo a jeho fungování. 

 

U dětí maminky většinou zaznamenají, že dítě před horečkou nemluvilo, a po ní najednou mluví, je vyspělejší. Někdy tento fakt ani nepřisuzují horečce. Ale vy už nyní tuto informaci máte, takže už víte. 

Je výborné jít na ucelenější vzdělání, kde je propojena jak medicínská část, aby člověk věděl, kdy okamžitě k lékaři a kdy být v pohodě. http://www.uroboros.cz/

Já tuto školu miluju a vše co zde učí v této škole mám odzkoušené. Homeopatii jsem si začala pomalu aplikovat tak od roku 2000, a od roku 2001 i s mou dcerou, která se mi v tomto roce narodila. Homeopatii jsem nevěřila, ale byla jsem natolik v prdeli ( promiňte), že mi nic jiného nezbývalo.

Velmi se mi líbilo při studiu na této škole to, že se drží nohama na zemi a propojuje výuku medicínskými znalostmi. Není nic horšího, než poblbaný alternativec!!!!!!! To se raději budu bavit ze zapšklým materialistou. 

Pokud chcete aspoň nahlédnout a začít, vyzkoušet si sílu přírodního, můžete ke mě na kurz. Klikněte zde:

Homeo a Aroma, dobrá pomoc na doma. 

 

  Bachovy esence na podporu psychiky při horečce: 

bachovky.jpg

 

Horečka u dětí ze žárlivosti, třeba na nového sourozence: HOLLY

Vysoká horečka u dětí: CHERRY PLUM

Horečka s neklidem doprovázená blouzněním: IMPATIENS. 

Horečka se nesnižuje, nebo po několika dnech opět vrací: WILD OAT. 

 

Zvláštní pozornost je potřeba věnovat horečce ze zánětu, například z angíny atd. Zde jsou na místě antibiotika!!!!! 

Test CRP

Pokud chcete omezit braní antibiotik na minimum, pořiďte si domů test CRP - odhalí, když se v těle děje bakteriální zánět. Dělá se to z kapky krve. Pokud je CRP zvýšené, jít k lékaři, nechat si udělat výtěr z krku a dát cílené antibiotika. Antibiotika jsou dar z nebes!! Díky nim se nám daří lépe, než bez nich!! Chyba je v lidech a nadměrném užívání. 

Více o testu CRP zde

 

Snad vám tyto informace pomůžou tak jako v začátcích mě. Když jsem začínala, měla jsem obrovský strach, že díky mě mé dítě umře, když mu při horečce nedám ihned Nurofen, bývalý manžel byl ze mě velmi nešťastný, že mu zabíju jeho milovanou dceru.

Začátky jsou těžké, ale když propojíme alternativu s lékaři, tak se uleví všem. I chudákům lékařům - v tomto případě. My díky tomu chodíme k lékaři pouze na preventivní prohlídky a moje dcera neumí polykat prášky, i když už je velká. Nejsou potřeba. A až to bude OPRAVDU potřeba, naučí se to. 

Vsevjednom.cz