Příroda je bez klíšťat svoboda

S tímto souhlasí hlavně ti, pro které jsou klíšťata ty největší zvířata. Takže šup, stačí si připravit přípravky a jste v pohodě. Když už je v pohodě náš Ťapík, 4 kg jokšír, tak určitě to zvládneme i my!!!!!

11391400-940707149283102-1345048668488841728-n.jpg

 

Jak odstranit klíště?

 

Když už se klíšťák přisaje, protože jsme ho nečekali tak brzy, prostě ho vytrhneme pinzetou nebo seškrábneme. Klíště nemá závit, proto ho netočíme. ( Z kurzu na Zdravotníka zotavovacích akcí) 

klistak.jpg

Poté dezinfikujeme. Já éterickým olejem levandule. Protože  jsme pak my, případně ten postižený zároveň ošetřeni i po psychické stránce, pokud při pohledu na přisáté klíště, dostáváme hysterický záchvat. smajl.jpg

PS: Na facebookové debatě mi paní Vendula K. poradila, že prý v lékárně se dá koupit nějaká klasická barevná plastová pinzeta na klíšťata, za cca 30,- Kč.

POZOR!!!

Když se klíšťák zakápne éterickým olejem, tak vypouští jedy do těla, protože se dusí!!!! Jak řekla jedna lékařka, pokud ho takto stresujete, klidně i tím točením, nebo dušením nebo čímkoliv, tak se klíšťák dostane do stresu a vybleje svoje jedy do člověka. Proto je dobré ho vytrhnout, dezinfikovat. Pokud zůstanou kusadýlka v těle, je to v pořádku. Vyhnisají. Stačí dezinfikovat. Já éterickými oleji, vy třeba Ichtoxylem. Dle lékařky, která nás učila, je Ichtoxyl z její praxe nejlepší. 

 

Hřebíček - přímo na hlavičku. 

Zde je potřeba, pokud nemáme éterické oleje, naložit si hřebíček do alkoholu a udělat silnou tinkturu. To je dobré udělat s předstihem, ještě tak v únoru, než začnou ty potvory vylézat. Hřebíček je úúžasný i vnitřně, jen tak si rozkousat jeden v ústech. Působí proti zápachu z úst, dezinfikuje.

Výborný je proti bolestem v krku. Když mě bolí v krku, necítím jeho chuť a dokáži rozkousnout i 4 najednou. Pokud miminku rostou zoubky, dejte tak 4 hřebíčky do kapesníku, udělejte uzlík a dejte mu žužlat. 

Tinktura z hřebíčku

Hřebíčky, libovolné množství. Alkohol - buď slivovici, nebo používám vodku. Necháme aspoň 3 týdny macerovat. Pak můžeme scedit. Ale nemusíme. Já to nechávám v tom alkoholu. Proč, to nevím, ani jsem zatím nevyčetla, že by se to mělo nebo nemělo. Já to tam prostě nechávám. Na fotce hřebíček zrovna naložený a pak po 3 měsících louhovaný.

hrebicek.jpg                    12935170-1023789597668242-1435446084-n.jpg

 

Prevence - rozprašovač. 

1. Když už máme udělanou tinkturu, vezmeme prázdnou lahvičku z rozprašovače, dáme do ní vodu, 1 ml tinktury z hřebíčku a je to.

2. Pokud máme hydroláty, klidně použíjeme i hydroláty. Používám po litrech hydrolát z rozmarýnu. Hodí se totiž i na lesk a růst vlasů. 

3. Pokud nemáme hydroláty, uděláme si výluh z šalvěje, rozmarýnu, tymiánu. Případně použijeme výluh alespoň z jedné bylinky, pokud nemáme všechny. Do toho výluhu přidáme 1ml tinktury z hřebíčku.

4. Anebo přidám k výluhu i nimbový olej. Tento olej je silně repelentní. Do rozprašovače dám 0.5ml nimbového oleje

( pokud jsme hodně přitažlivý pro různé zvířectvo, tak i více), 5 kapek majoránky, 2 kapky geránie a je to.  

 

Pokud máme doma více éterických olejů, můžeme přidat ještě 2 éterické oleje k té majoránce a geránii.  

Vhodné éterické oleje jako repelent:

Levandule, eukalyptus citronovonný, hřebíček plody i listy, citrónová tráva, máta. 

O nejčastěji podávaném homeopatickém léku a jeho náhražkou éterickém oleji Ledum klikněte zde

Toto jsou éterické oleje, které používám já a které mi fungují. 

POZOR S ÉTERICKÝMI OLEJI NA ZVÍŘATA!!!

Na pejska používám pouze majoránku, kterou mu na kohoutek tak jednou za 4 dny kápnu 1 kapičku.

TEA TREE NEPOUŽÍVÁM!!! A už vůbec ne na kočky!!! Kočky mají na něj alergii, nedokáží metabolovat éterické oleje a můžou i umřít. Dejte pozor!! 

Dávala jsem dotaz přímo panu Hádkovi, ale ten mi to vyvrátil. Nicméně zkušenosti mých kamarádek a klientek mi potvrdili, že tea tree NE!! A vůbec, opatrně s éterickými oleji na zvířátka a malé děti. 1 kapka éterického oleje je 10 - 50!! kg rostliny!! Proto na malé zvířátka dáváme velmi malé dávky. Stačí to.

 

12528801-1067992816595864-710954066-o.jpg

 

Moje zkušenosti s éterickými oleji na našich cestách. 

 

Když jsme s manželem spali pod širákem u Kolína vedle řeky, potřeli jsme se levandulí, zakutrali do spacáku a spali. Ráno jsme jen odpinkávali ožralé, zblblé klíšťáky z rukou.

Pak mám vynikající zkušenost s éterickými oleji a šváby v Indii. Funguje na ně eukalyptus globulus s levandulí. Vždy jsme tuto směs nakapali na postel, na sebe a jako jediní jsme také nebyli poštípaní ani od indických komárů. Našim souputníkům nestačili kupované repelenty, my je vůbec nepotřebovali. Mám stále před sebou, jak jsme položili kufry v pokoji na zem, zoufale se rozhlédli, já jsem vytáhla eukalyptus globulus s levandulí, pokapala rohy místnosti a postel jak svěcenou vodou a ohromný šváb vylezl odněkud a pode dveřmi odešel. Ani se nerozloučil. Od té doby jsem viděla šváby pouze v blízkosti druhých lidí.

Jediné, co na mě za ten několika týdenní pobyt v Indii vlezlo byla pijavice a manžel. smilie-plaatje-liefde-afbeelding-liefdes-smiley-05-verliefd-met-rode-liefdes-hartjes.png Obojí je zdravé.

Akorát s pijavice po odloupnutí jsem dost krvácela a nepomohlo nic. V noci jsem pak dostala horečku a průjem. Nicméně vytáhli mě z toho homeopatické léky během jednoho dne. Díky nim to byl úúžasný detox. 

 

12941024-1023799124333956-203783525-o.jpg

Samozřejmě, že těch repelentních éterických olejů je více. Ale toto jsou moje, které mám odzkoušené a bez kterých neudělám ani krok. Zvlášť pokud jedu někam, kde je to více než náročné. Miluju totiž žít a být na ulici, případně v co nejobyčejnějších hotelích, i když je to třeba Indie. Také nemohu s sebou tahat 20 různých éterických olejů, proto mám vychytaných 7. Jak na dezinfekci, tak repelenty, tak nachlazení, horečky, vyrážky. Těchto 7 mi bohatě stačí na cesty. A samozřejmě homeopatickou lékárničku. Ale tak to už je zase na jiný článek. 

Vsevjednom.cz