Neštovice. 

Každý týden poslední dobou řeším téma planých neštovic. Zavolá maminka, většinou vyděšená, že děťátko má neštovice. Na mou projevenou radost reaguje údivem. Takže pojďme se podívat na neštovice trošku zblízka.

Moje kamarádička má 6 letého syna a 15 letého syna. 6 letý syn dostal neštovice a protože 15 letý je ještě neměl, izolovali ho. Nicméně infekční je človíček již tak 3 dny před propuknutím samotné nemoce. A nakonec, čím dříve neštovice dostaneme, tím lépe. Inkubační doba neštovic je 2-3 týdny. Dříve se maminky setkávali schválně, aby se jejich dítka "nakazili". "Bezpečnost" neštovic nastává, jakmile se vytvoří zaschlé stroupky. 12788182-1001502673230268-505468694-n.jpg

Neštovice jsou virového původu. Pokud je dítě prodělá, vytvoří si imunitu. Většinou je děti prožijí v pohodě. U dospělého už je to trošku horší, i když já měla neštovice, když mi bylo 23 let a po týdnu jsem byla zdravá. Takže neštovice jsou individuální záležitost. 

Aromaterapie

Léčba a aplikace éterických olejů výrazně pomáhá k rychlejšímu ukončení neštovic a krásnému zhojení. Také je děťátko klidnější už jen díky tomu, že se velmi příznaky svědění zmírní. Běžný tekutý pudr pupínky ucpává.

 

Éterické oleje vhodné i pro malé děti: myrta, niaouli, bergamot ( fotosenzitivní, bacha na sluníčko), heřmánek modrý i římský, levandule lékařská, eukalyptus radiata, ravinsara - latinský název Cinnamomum camphora biochemická specifikace cineol. Má ji firma Nobilis. Klikněte zde.

 

Tou ravinsárou můžeme přímo ťupkat pupínky. Ne celou kůži, ale pouze pupínky. Pro menší děti tak od 5 měsíců do roku zředíme v čajové lžíci pupálkového oleje tak 3 kapky a potíráme.

Nicméně většinou byly maminky ustrašené a ťupkali neředěnou ravinsárou. Stále lepší, než nějaké chemie.

Pro děti je výborná zklidňující koupel. Pro návod klikněte zde. 

 

Rozprašovač na pupínky. 

rozprasovac.jpg

 

Éterické oleje můžeme namíchat do rozprašovače a stříkát na pupínky. Výborná je např. květová voda z růže a heřmánku. Tyto kvalitní květové vody můžeme stříkat i do očiček, zamezují hnisání.

Na dohojení stroupků ke konci neštovic jsou VÝBORNÉ.

Pokud použijeme obyčejnou vodu, tak určitě buď destilovanou anebo převařenou. Nakapejte éterické oleje a vždy před použitím protřepejte. Vodu s éterickými oleji nestříkáme do očí.

Dospělí lidé mohou do 50ml 10 kapek bergamotu, 10 kapek levandule a 10 kapek ravinsáry. 

 

Rozprašovač na doléčení neštovic.

Silně hojící. 

 

Hydrolát pistáciový

Rostlinný olej černuchový a mrkvový

Éterické oleje: jalovec 4 kapky, bio niaouli 4 kapky, cist 2, pistácie éterický olej 1, levandule 4. 

Tinktura lichořeřišnice a propolis. 

 

Vždy protřepat, nastříkat a nechat uschnout. Je to velmi silná, antibiotická, antivirová a protiplísňová směs. 

 

Tkáňové soli.

calc-sulph.jpg

 

V začátku nemoci se používá natrium muriaticum a ferum phosphorikum. V průběhu nemoci natrium muriatikum a kali muriatikum. Na obnovu kůže Kali sulphuricum.

Také můžeme například calcareu sulphuriku rozdrtit, rozpustit ve vodě a buď rozprašovačem aplikovat na kůži, případně potírat. I do koupele zakomponovat. 

 

Homeopatie

Když se přeci jenom něco zasekne, tak je výborné zkusit homeopatii. 

Rhus toxicodendron

- velmi zprofanovaný homeo lék na neštovice. Většinou se doporučuje dávat ho, jakmile neštovice propuknou. OMYL!!! Homeopatie se dává, až když problém NASTANE!! A podle příznaků té nemoci se vybírá co nejpodobnější lék. Už se mi párkrát stalo, že jsem řešila, že se dítko velmi zaseklo díky homeopatickému léku zbytečně podanému. Ono totiž pokud se dá homeo lék jen tak, pro "sichr", nastanou přesně ty příznaky, které má ten lék v obraze. Tomuto se říká homeopatický prooving. Stačí pak vysadit homeo a určitě navštívit i lékaře, který pak nasadí antivirotika a antibiotika. 

Proto prosím dávejte i homeopatické léky s určitou vědomostí. Super jsou kurzy třeba na homeopatické škole www.uroboros.cz  Díky této škole jsem i já nyní chytrá jak rádio. smajl.jpg

Takže vraťme se k rhus toxicodendróónovi. Dává se když je silné svědění, neklid a dítě se škrábe. Puchýřky jsou naplněné tekutinou.Zlepší se teplem a třeba tou koupelí.

Mezereum 

- puchýřky naplněné tekutinou, začínají se na nich tvořit bělavé stroupky. Nesnáší teplo. 

Antimonium tartaricum

- tady již začíná být dítě i kašlající, k neštovicím se přidává bronchitida, začíná být i docela zle dítěti a objevuje se pomalu vyrážka, ale naplněná hnisem. Může být i horečka. Při té horečce se může podat aconit - když je horečka a dítě má studené ruce nohy. Nebo belladona, když je dítě horké celé. 

Mercurius

Hnisavé puchýře a páchnou. Dítě má zvýšené slinění. Je velmi slabé. 

Sulphur

Žluté krusty a samozřejmě velká svědivost. Dítě se škrábe a pupajzny mokvají. Dítě se v teplu zhoršuje, potřebuje chlad. 

 

Vsevjednom.cz